Főoldal Hasznos tanácsok Nem akarod cipelni a csomagod városnézés alatt?

Nem akarod cipelni a csomagod városnézés alatt?

17749

Van az úgy, hogy megérkezünk egy nagyvárosba, de túl korán van, és a szállodába még nem lehet becsekkolni, vagy épp fordítva, induláskor el kell hagyni a szállást, de még órák vannak hátra az indulásig, és akkor felmerül a kérdés, hogy hova tegyük a csomagot, amíg sétálunk még egyet. Az első opció természetesen maga a szálloda, hiszen a legtöbb helyen van erre lehetőség. Van, ahol ingyenes a csomagmegőrzés, van, ahol pénzért vehető igénybe, de tény, hogy a legtöbb szállodában van erre lehetőség. De mi van akkor, ha nincs ilyen lehetőség, vagy egyszerűen csak nem esik útba a szálloda az aktuális programunkat figyelembe véve, vagy ha átutazóban vagyunk valahol és nincs aznapra szállásunk az adott helyen?

Számos ilyen eset lehet: ha a szálloda a külvárosban van, mi pedig megérkezünk a központi vasútállomásra, buszpályaudvarra – ha repülővel érkeztünk, nagy valószínűséggel akkor is egy belvárosi pontra tudunk bejutni a transzferrel/tömegközlekedési eszközökkel – ilyen helyzetekben jobb inkább leadni a csomagot valahol ott, a központban, és csak a nap végén felvenni, majd kimenni a szállodához. Pont az ilyen helyzetekben jöhet jól egy viszonylag új, világszerte igénybe vehető szolgáltatás, amivel érdemes megismerkedni.

A LuggageHero nevű dán cég ugyanis éppen ezt az igényt ismerte fel, és kialakított egy olyan csomagmegőrző hálózatot világszerte, amit bárki igénybe vehet, aki szeretné biztonságban tudni a csomagját egy idegen városban néhány órára. A dolog lényege az, hogy a folyamatosan bővülő adatbázisukban olyan üzleteket, kávézókat, bárki által igénybe vehető, csomagmegőrző helyiséggel rendelkező szállodákat gyűjtenek össze,

  • ahol le lehet adni a csomagunkat,
  • csak annyit fizetünk, amennyi ideig igénybe vettük a szolgáltatást,
  • és nincs szükség helyi pénzre hozzá, mert az egészet online, bankkártyával intézzük.

Hogy működik a LuggageHero?

A LuggageHero honlapján vagy mobilalkalmazásán keresztül megnézhetjük az adott városban található csomagmegőrző helyeket – van térképes kereső is -, és ha megvan a legmegfelelőbb, akkor lefoglaljuk. Ekkor megkapjuk a pontos címet, majd érkezéskor leadjuk a csomagot, a foglaláskor (emailben vagy sms-ben) kapott linkre kattintva elindítjuk az órát/timert („start storage timer”), majd távozáskor befejezzük a foglalást („stop storage timer”), és ekkor fizetjük ki bankkártyával az eltöltött idő alapján kiszámolt díjat.

A foglaláshoz nem kell letölteni semmit, egyszerűen a honlapon keresztül le tudjuk bonyolítani a foglalást (email cím vagy facebook/google fiók elegendő hozzá).

A helyszínen WiFi szükséges az óra/timer elindításához, de a legtöbb csomagmegőrző helyen egyébként ez is van. Ezt fel is tüntetik a honlapon, ahogy a nyitvatartási időt és azt is, hogy az adott helyen hány szabad hely van még.

Mennyibe kerül?

A LuggageHero az egyetlen olyan csomagmegőrzési szolgáltatást nyújtó cég, amelynél tényleg annyit fizetünk, amennyi időt a csomag a megőrzőben töltött. Nem kell egy teljes napot kifizetni, nem egységáras a szolgáltatás, hanem óradíj alapon működik, és csak annyit kell kifizetni, amennyi ideig igénybe vettük a szolgáltatást. Sok olyan hasonló hely van, ahol előre ki kell fizetni egy fix összeget, így ugyanannyit kell fizetni akkor is, ha csak egy órára szaladunk el egy utolsó vásárlást megejteni, de nem akarjuk magunkkal cipelni a 20 kg-os bőröndöt, és akkor is, ha reggel 8-tól este 6-ig csatangolunk még a városban a csomag nélkül.

Az árak minden egyes foglalható helynél fel vannak tüntetve (általában 1 óra 1 euróba kerül), de mindenhol van egy napi maximális összeg megadva (6-8 euró), így azoknak sem kell az összeg miatt aggódni, akik akár egy egész napra igénybe vennék a szolgáltatást.

Ha lefoglaltuk a csomagmegőrzési helyet, de mégsem jön össze az út, vagy valami közbejön, és mégsincs szükség a csomagmegőrzésre, akkor sincs gond. Ha nem jelenünk meg a lefoglalt helyen csomaggal, nem történik semmi, nem számítanak fel semmilyen díjat. Csakis akkor kell fizetni, ha valóban adtunk le csomagot a lefoglalt helyen, és akkor is csak utólag.

Mi a garancia, hogy nem lesz baja a csomagnak?

A csomagmegőrzési lehetőséget biztosító üzletek/kávézók/szállodák minden esetben egy, a vásárlók/vendégek által nem hozzáférhető helyen tárolják a csomagokat, így illetéktelenek nem férhetnek a csomagokhoz. Minden városban rendszeresen ellenőrzik az adatbázisban szereplő helyeket a LuggageHero munkatársai, és meggyőződnek a szolgáltatás minőségéről.

Minden egyes csomagot egy saját kis zárral is biztosítanak, amit az adott helyen (ingyenesen) megkap mindenki. Minden egyes táska zipzárjára kell tenni ilyen zárat, így biztosítva, hogy távollétünk alatt senki nem nyúl bele. Az üzletben lévő személyzet is segít ebben, és arra is figyelmeztetnek, hogy fotózzuk le a csomagot a záron lévő azonosítóval együtt, hogy egyértelmű legyen az átvételkor, melyik csomagról van szó. Biztonsági zár a bőröndön (Megjegyzés: Még komoly szállodákban is megesik, hogy a csomagokat egyszerűen beteszik egy üres kis raktárba, ahova mindenki maga mehet be, és senki nem garantálja, hogy nem visz-e el valamit más táskájából, vagy akár az egész táskát. Jobb helyeken csak a recepciós mehet be a csomagmegőrző helyiségbe, de nincs ez mindenhol így! Ezzel szemben a LuggageHero saját záras megoldása sokkal nagyobb biztonságot nyújt)

A díj tartalmaz egyébként biztosítási díjat is, ezért 2500 euró/3000 dollár értékben biztosítják a csomagokat.

Fontos, hogy ne fizessünk készpénzben semmit a csomagmegőrző helyen, csakis a LuggageHeron keresztül foglalt és fizetett csomagmegőrzéseket fedezi a biztosítás.

Fontos az is, hogy ne legyen a csomagban ékszer, készpénz, fegyver, fontos dokumentum, életmentő gyógyszer, élő állat, gyúlékony, robbanékony anyagok, kábítószer.

Hogy fizetem ki?

A LuggageHero honlapján kell megadni a bankkártya adatokat, így egyszerűen és gyorsan ki tudjuk egyenlíteni a csomagmegőrzés díját. A díjat csak a csomagmegőrzés végén kell kifizetni. Készpénzre nincs szükség, így akkor sincs gond, ha az adott ország pénzneméből épp nincs még/már nincs elég nálunk. Valamennyi ismert bankkártyát elfogadja a LuggageHero rendszere (pl. Visa, Mastercard).

A csomagmegőrző helyeken nincs fizetési lehetőség! Nem lehet készpénzben kifizetni a csomagmegőrzés díját, és ahogy fentebb említettük, a biztosítás is csak a LuggageHeron keresztül foglalt és bankkártyával fizetett csomagmegőrzési foglalásokat fedezi.

Hol vannak ilyen pontok?

Világszerte számos nagyvárosban van jelen a LuggageHero, több mint 1100 csomagmegőrző helyiséggel. Párizs, Barcelona, London, Róma, Bécs, New York és megannyi nagyváros mellett folyamatosan bővül a hálózat.

Kinek jöhet tehát jól a LuggageHero szolgáltatása?

  • aki korábban érkezik, minthogy a szállást el lehet foglalni, és addig is szeretne csomag nélkül mozogni a városban,
  • akinek el kell hagynia a szállást délelőtt, de csak este indul haza a repülőgépe/vonata/buszjárata,
  • aki csak átutazóban van egy városban, van néhány órája ott, de nem akarja egész nap magával cipelni a csomagját, bőröndjét,
  • akinek külvárosban van a szállása, és szeretne időt/tömegközlekedési költségeket megtakarítani azzal, hogy nem megy ki a szállodába csak azért, hogy lepakoljon,
  • akár azoknak is, akik nagyobb dolgot vásároltak napközben, de még van esetleg egyéb programjuk aznapra (koncert, színház, stb), és nem éri meg hazavinni a csomagot.

Itt lehet megnézni, hogy melyik városban, milyen áron lehet néhány órára elhelyezni a csomagunkat, hátizsákunkat: Luggagehero csomagmegőrző pontok

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Szállást keres? Partnerünk kínálatában világszerte több ezer szállás között lehet válogatni, és több szempont szerint lehet szűrni, így biztos, hogy végül a számunkra legjobb szállást a legjobb áron foglalhatjuk le. Próbálja ki!

Booking.com